متخصص گوارش

نقش معده در گوارش و هضم غذا چیست؟

نقش معده در هضم غذا

شکم شما اندامی شبیه کیسه است و دارای دیواره های عضلانی قوی است. علاوه بر نگهداری غذا ، به عنوان میکسر و چرخ کننده غذا نیز سرو می شود. معده شما آنزیم های اسیدی و قدرتمندی ایجاد می کند که مواد غذایی را تجزیه می کند و آن را به مایع یا خمیر تبدیل می کند. از آنجا ، غذا به روده کوچک شما منتقل می شود.

گوارش

هضم ، اصطلاحی است که برای توصیف هضم غذا در دستگاه گوارش استفاده می شود که با کمک به آنزیم های گوارشی وشکاف شیمیایی (هیدرولیز) از کربوهیدراتهای مولکولی بالا ، چربی ها و پروتئین ها منجر به ترکیبات کم مولکولی (به عنوان مثال مونو- و دی سکاریدها ، اسیدهای چرب ، اسیدهای آمینه ، دی و و تریپپتیدها) می شود.

برخی از آنها به انرژی تبدیل می شوند و یا در غیر این صورت در ارگانیسم زنده پس از تبدیل شیمیایی در انواع ساختارهای سلولی ، توسط بدن جدید تولید می شود.

دستگاه گورش

بسیاری از مواد مغذی که از طریق غذا مصرف می شوند ، محلول در آب نیستند. بنابراین ، آنها نمی توانند از روده کوچک به خون و لنف جذب شوند. مواد مغذی وقتی به بلوک های اساسی ساختمان کوچکتر تقسیم می شوند ، محلول در آب می شوند.

آنزیم های موجود در آبهای گوارشی بارها و بارها واکنشهای مختلفی را انجام می دهند. این بدان معنی است که مواد غذایی مصرف شده در مدت زمان نسبتاً کوتاهی قابل هضم هستند.

ساختار و عملکرد دستگاه گوارش

غذایی که می خورید سفری باورنکردنی را از طریق بدن شما طی می کند که از بالا (دهان) تا پایین (مقعد) است. در طول مسیر قسمت های مفید مواد غذایی شما جذب می شود و به شما انرژی و مواد مغذی می دهد. در اینجا یک گزارش مرحله به مرحله از عملکرد دستگاه گوارش آورده شده است.

چه ارگان هایی دستگاه گوارش را تشکیل می دهند؟

دستگاه گوارش شما بطور منحصر به فرد ساخته شده است تا بتواند وظیفه خود را برای تبدیل غذای شما به مواد مغذی و انرژی مورد نیاز برای زنده ماندن انجام دهد و هنگامی که  این کار انجام شد ، هنگام حرکت روده به راحتی زباله های جامد یا مدفوع خود را برای دفع آنها بسته  بندی می کند.

ارگانهای اصلی که دستگاه گوارش را تشکیل می دهند (به ترتیب عملکرد آنها) دهان ، مری ، معده ، روده کوچک ، روده بزرگ ، روده بزرگ و مقعد است. لوزالمعده ، مثانه و کبد نیز در طول راه به آنها کمک می کند.

در اینجا نحوه عملکرد معده در دستگاه گوارش شما آورده شده است.

نقش معده در دستگاه گوارش چیست؟

شکم شما اندامی شبیه کیسه است و دارای دیواره های عضلانی قوی است. علاوه بر نگهداری غذا ، به عنوان میکسر و چرخ کننده غذا نیز سرو می شود.

معده شما آنزیم های اسیدی و قدرتمندی ایجاد می کند که مواد غذایی را تجزیه می کند و آن را به مایع یا خمیر تبدیل می کند. از آنجا ، غذا به روده کوچک شما منتقل می شود.

نقش معده در دستگاه گوارش

معده اندام توخالی یا “ظرف” است که غذا را در حالی که با آنزیم های معده مخلوط می شود نگه می دارد. این آنزیم ها روند تجزیه مواد غذایی را به شکل قابل استفاده ادامه می دهند. سلولهای موجود در معده یک اسید قوی و آنزیمهای قدرتمند ترشح می کنند. هنگامی که محتویات معده به اندازه کافی پردازش می شوند ، به روده کوچک رها می شوند.

اول از همه ، هضم نشاسته توسط آمیلاز در معده انجام میشود. در ورودی دهان معده (cardia) است. مخاط معده ، که به دیواره داخلی معده صاف می شود ، به سختی تاشو و با سلول های متعدد غده ای در هم پیچیده است. این سلولها را می توان به سه نوع تقسیم کرد: سلولهای ثانویه ، سلولهای اصلی و سلولهای پارتیال. اسید هیدروکلریک توسط سلولهای پاریتال تولید می شود. این باعث می شود پس از نیم ساعت تا یک ساعت ، کل محتویات معده اسیدی شود.

سلولهای اصلی آنزیم پپسینوژن غیر فعال را ترشح می کنند ، که توسط اسید هیدروکلریک به پپسین فعال تبدیل می شود. پپسین پروتئین ها را در پپتیدهای کوچکتر شکاف می دهد ، که بعداً بیشتر تجزیه می شوند.

از آنجا که پپسین همچنین می تواند کلاژن – ماده اصلی تشکیل دهنده بافت همبند – را تبدیل کند و مقدار pH موجود در معده به دلیل اسید هیدروکلریک در حدود 0.9 می باشد ، برای محافظت از مخاط معده لازم است. به همین دلیل مخاط چسبناک غنی از هیدروژن و کربنات به طور مداوم در سلولهای ثانویه ترشح می شود ، که مخاط معده را پوشانده و یک بافر برای خنثی سازی موضعی اسید معده تشکیل می دهد.

یکی دیگر از مواد تقسیم کننده پروتئین ، کاتپسین است. این آنزیم ها و مواد دیگر موجود در آب معده هستند که روزانه 1.5 تا 2 لیتر تشکیل می شود. علاوه بر این ، عامل ذاتی ، که برای جذب ویتامین B12 در ایلئوم بسیار مهم است ، در سلولهای پاریتال معده شکل می گیرد.

پریستالزیس غالب در معده ، کیم (chyme) را مخلوط کرده و در صورت استراحت ، آن را از طریق دروازه بان (M. sphincter pylori) به اثنی عشر (دوازدهه) منتقل می کند.

آناتومی و فیزیولوژی معده:

معده اندام عضلانی و شکل J در قسمت فوقانی شکم است. این بخشی از دستگاه گوارش است که از دهان تا مقعد امتداد دارد. اندازه معده در افراد متفاوت است .

ساختارمعده:

معده بخشی از دستگاه گوارش است و به:

مری – ارگان لوله ای مانند که دهان و گلو را به معده وصل می کند. ناحیه ای که مری به معده می پیوندد ، محل اتصال معده (gastroesophageal) (GE) نامیده می شود.

روده کوچک – اندام لوله ای مانند طولانی که از معده تا روده بزرگ امتداد می یابد. قسمت اول روده کوچک ، اثنی عشر گفته می شود و این قسمت است که به معده وصل می شود. معده توسط تعداد زیادی غدد لنفاوی احاطه شده است.

مناطق معده

معده به 5 ناحیه تقسیم می شود:

کاردیه اولین بخش معده در زیر مری است. این ماده حاوی اسفنکتر قلبی است ، که یک حلقه نازک عضله است و به جلوگیری از برگشت مجدد معده به مری کمک می کند.

مناطق مختلف معده

فوندوس ناحیه ای گرد است که در سمت چپ قلب و زیر دیافراگم قرار دارد.

بدنه اصلی ، بزرگترین و اصلی ترین قسمت معده است. اینجاست که غذا مخلوط می شود و شروع به تجزیه می کند.

آنتروم قسمت پایین معده است. آنتروم مواد غذایی شکسته شده را نگه می دارد تا زمانی که آماده رها شدن در روده کوچک شود. گاهی اوقات آن را pyloric antrum می نامند.

پیلور بخشی از معده است که به روده کوچک متصل می شود. این ناحیه شامل اسفنکتر پیلوریک است ، که یک حلقه ضخیم از عضله است و به عنوان دریچه ای برای کنترل تخلیه محتویات معده (کیم) به داخل اثنی عشر (قسمت اول روده کوچک) عمل می کند. اسفنکتر پیلوریک همچنین مانع از بازگشت محتویات اثنی عشر به معده می شود.

لایه های دیواره معده:

معده از چند لایه بافت تشکیل شده است:

مخاط (غشای مخاطی) پوشش داخلی معده است. با خالی شدن معده ، مخاط ظاهری پنهان دارد. با پر شدن معده از غذا ، این پشته ها (rugae) صاف می شوند.

لایه بعدی که مخاط را پوشانده است ، زیر گلبول است. این ماده از بافت همبندی تشکیل شده است که حاوی رگ های بزرگ خون و لنفاوی ، سلول های عصبی و الیاف است.

musularis propria  لایه بعدی است که زیر گلبول را پوشانده است. عضله اصلی معده است و از 3 لایه ماهیچه تشکیل شده است.

سروز غشای فیبری است که قسمت بیرونی معده را پوشانده است. سرم معده نیز به نام احشای صفاقی احضار می شود.

عملکرد معده

معده دارای 3 عملکرد اصلی است:

ذخیره موقت برای غذا ، که از مری به معده منتقل می شود و در آنجا 2 ساعت یا بیشتر نگه داشته می شود

مخلوط کردن و تجزیه مواد غذایی با انقباض و شل شدن لایه های عضلانی در معده

هضم غذا،مخاط حاوی سلولها و غدد تخصصی است که هیدروکلریک اسید و آنزیمهای هضم کننده را برای کمک به هضم غذا تولید می کند. مخاط در نواحی قلب و پیلوری مخاط معده را آزاد می کند که به محافظت از پوشش معده از اسید تولید شده برای هضم کمک می کند.

سایر سلولهای تخصصی در مخاط پیلور ، هورمون گاسترین را در خون آزاد می کنند. گاسترین به تحریک ترشح اسید و آنزیم ها از مخاط کمک می کند. گاسترین همچنین به عضلات معده کمک می کند تا منقبض شوند.

مواد غذایی به یک مخلوط سوپ غلیظ ، اسیدی و مخلوط بنام چیم تقسیم می شوند. اسفنکتر پیلوریک پس از اتمام شکل گیری چیم ، شل می شود. سپس کیم به اثنی عشر می رود.

اثنی عشر نقش زیادی در جذب غذایی که می خوریم ایفا می کند. معده نقش زیادی در جذب مواد غذایی ندارد. این ماده فقط آب ، الکل و برخی داروها را جذب می کند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا