بهداشت و درمان

ویزیت و درمان اگزاتیک پت یا حیوانات خانگی خاص در بیمارستان دامپزشکی مای پت

ویزیت و درمان اگزتیک پت

به تازگی افرادی حیواناتی عجیب و قریب، غیر معمول، نادر یا جالب که اهلی نشده اند را سرپرستی می کنند که به آنها اگزتیک پت یا حیوانات خاص گویند.

نیمی از بیماری ها از حیوان به انسان سرایت می کند، بنابراین دامپزشکی ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری، مبازره و کنترل بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان را دارند. دامپزشکی مای پت در سعادت آباد یکی از بهترین و مجهزترین مراکز درمانی در خصوص درمان و شناخت بیماری انواع حیوانات است. بیمارستان دامپزشکی مای پت برای رفاه و دسترسی راحت مشتریان به تمام خدمات مرتبط با حیوانات، علاوه برخدمات پزشکی با فروش لوازم و وسایل مورد نیاز حیوانات، آتلیه، آرایشگاه و پانسیون برای ساعاتی، سعی در تامین تمامی نیازهای مشتریان دارد. در صورتی که در محدوده این مجموعه ساکن هستید، برای تامین وسایل حیوان خانگی خود از ارسال رایگان دامپزشکی و پت شاپ مای پت بهره مند شوید.

اگزتیک پت به حیوانات غیر اهلی گفته می شود، این گونه ها مانند مار، سمندر، برخی پرندگان، خرگوش، همستر، خوکچه هندی، میمون، راکون و… که می توان آنها را نیمه اهلی دانست زیرا کمتر به مردم اعتماد می کنند و رفتارهای وحشی بیشتری از خود نشان می دهند. اما گربه و سگ جزو حیواناتی هستند که انتخاب کرده اند در بین انسان ها زندگی کنند و به نوعی جزو حیوانات اهلی به حساب می آیند. برخی براین باورند که دور کردن اینگونه حیوانات غیر اهلی از زیستگاه طبیعی خود مضر و برخی دیگر موافق حمایت از گونه های در معرض خطر هستند و به نظرشان مفید است. اما به تازگی افرادی حیواناتی عجیب و قریب، غیر معمول، نادر یا جالب که اهلی نشده اند را سرپرستی می کنند و برخی به تجارت غیرقانونی حیوانات غیر خانگی که این روزها به صنعتی پردرآمد تبدیل شده است، می پردازند. در واقع بیشتر دامپزشکی ها تنها به معالجه و درمان حیوانات خانگی و اهلی می پردازند و شما برای درمان اگزاتیک پت یا حیوانات خاص می بایست به دامپزشکی هایی که به ویزیت و درمان این گونه ها می پردازند، مراجعه کنید. بیمارستان مای پت خدمات ویزیت و درمان این گروه از حیوانات را نیز ارائه می کند.

روش های ویزیت اگزتیک پت یا حیوانات خاص

معاینات معمول و مشاوره بهداشتی را برای جلوگیری یا تشخیص زود هنگام مشکلات پزشکی انجام دهید. برای حمل حیوان خانگی روش های مختلفی وجود دارد تا با به حداقل رساندن استرس محیطی و حداکثر ایمنی انجام شود. ظرف مناسب به لحاظ ایمنی، گرم بودن و نرم بودن بسیار اهمیت دارد زیرا برخی از خزندگان نیاز به آب دارند که با راهنمایی های تخصصی سلامت حیوان خانگی افزایش پیدا می کند.  
در صورتی که به علت دوری، هزینه بر بودن یا دلایل دیگر امکان انتقال اگزتیک پت وجود ندارد با گرفتن عکس از محل زندگی حیوان، بردن نمونه غذای حیوان و نمونه مدفوع تازه می توان به بررسی مشکل پرداخت. 

حیوانات غیر اهلی و مراقبت های پیشگیرانه

مکان زندگی، غذای مورد نیاز و خدمات دامپزشکی از مهمترین هزینه های حیوان هستند. حیوانات خانگی غیر اهلی و خاص درست مثل گربه و سگ به طور منظم نیاز به معاینه سلامتی دارند. سنجیدن شرایط موجود خود و آگاهی از نیازهای خاص این نوع از حیوان ها کمک می کند تا حیوان غیر اهلی مناسب و سالمی را انتخاب کنید. قبل از خرید حیوان با روش ها و متدها برای رفتار با اگزتیک پت آشنا شده و آموزش ببینید، زمان لازم را برای او صرف کنید، شرایط نگهداری را مهیا کنید، از طول عمر حیوان مطلع باشید و تغذیه مناسب را برای او در نظر داشته باشید. 
پیدا کردن دامپزشک برای حیوانات غیر اهلی و خاص همیشه کار آسانی نیست. بنابراین با مراقبت های پیشگیرانه که در بالا به آنها اشاره شد، کمتر به ویزیت و درمان این نوع حیوانات نیاز پیدا می کنید. این نوع از حیوانات دچار بیماری هایی می شوند که قابل انتقال به انسان است، از اینرو از نزدیک کردن این حیوانات به کودکان، افراد سالخورده و افرادی که سیستم مقاومتی ضعیفی دارند، خودداری کنید.  
در واقع نگهداری از حیوانات خاص بسیار مسئولیت بزرگی است که قبل از تهیه و سرپرستی به همه جوانب آن توجه کرد. قوانین نگهداری از اگزتیک پت یا حیوانات خاص در جاهای مختلف متفاوت است، در برخی از نقاط برای نگهداری از آنها نیاز به گرفتن مجوز است یا فقط اجازه نگهداری در ملک خصوصی داده می شود. 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا