بهداشت و درمان

سمعک هوشمند در کلینیک سمعک برتر

سمعک هوشمند

ساخت سمعک و استفاده از آن از سالهای دور آغاز شده بود. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، ساخت سمعک ها نیز پیشرفت پیدا کرد.

ساخت سمعک و استفاده از آن از سالهای دور آغاز شده بود. به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی، ساخت سمعک ها نیز پیشرفت پیدا کرد. سمعک های هوشمند در سیر تحول ساخت سمعک اختراع شد. سعمک هوشمند همان سمعک دیجیتال است. سطح کیفیت این سمعک ها نسبت به سمعک های آنالوگ بیشتر است. کلینیک ارزیابی شنوایی سنجی سمعک برتر با معاینه هایی که روی گوش بیمار انجام می دهند، مناسب ترین سمعک هوشمند را برای شما تجویز می کنند. 

ویژگی های سمعک هوشمند

سمعک هوشمند نسبت به سایر سمعک ها مزیت ها و ویژگی هایی دارد که در ادامه هریک از آن ها را توضیح خواهیم داد. 

میکروفن جهت دار

سمعک های هوشمند دارای سیستم میکروفن جهت دار برای حذف صداهای جانبی هستند.  این سیستم باعث بهبود درک گفتار در محیط های پر سر و صدا می شود.

کاهش نویز دیجیتال

سمعک های هوشمند دارای سیستمی برای کاهش نویز دیجیتال هستند. این سیستم سیگنال های شنوایی را که حاوی نویز ناخواسته است را شناسایی و حذف می کند و منجر به افزایش نسبت گفتار به نویز می گردد.

کاهش نویز ناگهانی

این نوع سمعک صداهای بلند و ناگهانی که بر اثر ضربه ایجاد می شود را ازبین می برد و باعث بهبود شنیداری می شود. 

ویژگی های یادگیری و کاهش تنظیمات دستی 

شما می توانید تمایلات و یا ترجیحات خود را با وارد کردن تنظیمات مشخص به آن بدهید. زیرا سمعک های هوشمند قابلیت یادگیری دارند. از دیگر ویژگی های سمعک هوشمند این است که با گذشت زمان نیاز به تنظیمات دستی در آن ها کاهش می یابد. 

ذخیره اطلاعات

شما می توانید اطلاعاتی مانند: سطح صدا و ویژگی هایی در مورد محیط شنیداری را در بخش تنظیمات سمعک ذخیره کنید. شما می توانید تنظیمات موردنظرتان را در اختیار ادیولوژیست خود قرار دهید تا با استفاده از این اطلاعات سمعک شما را سفارشی و دقیق تر کنند. 

کاهش نویز باد

اگر کسانی که دچار کم شنوایی هستند و از سمعک استفاده می کنند، زمان زیادی را بیرون از خانه باشند. احتمالا صدای باد آن ها را اذیت خواهد کرد. پیشرفت فناوری در سمعک های هوشمند باعث شده است که تا حد زیادی نویز ناشی از باد ازبین برود. 

قابلیت بلوتوث یا وایرلس

سمعک های هوشمند وایرلس در دسته سمعک های هوشمند هستند. این سمعک ها قابلیت اتصال به وسایل الکترونیکی از طریق بلوتوث و وایرلس را دارند. 

پردازش شنوایی دو گوشی 

در سمعک های هوشمند پردازش اطلاعات از هر دو گوش انجام می شود و تقلید می کند. این ویژگی به افزیش درک گفتار کمک می کند. 

قیمت سمعک هوشمند

 قیمت سمعک ها باتوجه به ویژگی هایشان و نوعی که دارند متفاوت است. اگر بخواهیم یک قیمت حدودی برای سمعک های هوشمند در نظر بگیریم، باید بگویید قیمت این نوع سمعک چیزی حدود 2500 تا 3500 میلیون تومان است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا