بهداشت و درمان

جرمگیری دندان سگ و گربه در بیمارستان دامپزشکی مای پت

بیمارستان دامپزشکی

سلامت دهان و دندان به جهت اینکه ورودی بدن حیوان است از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ممکن است عمل خوردن را در حیوان ضعیف و قوای بدن را کاهش دهد.

بیمارستان دامپزشکی مای پت از مجهزترین مراکز درمانی حیوانات خانگی است که خدمات پزشکی درمانی متنوعی چون واکسیناسیون، دندانپزشکی، رایولوژی، عقیم سازی، جرم گیری و عمل های جراحی حیوانات خانگی را به مراجعین ارائه می دهد. مای پت در کنار درمان حیوانات خانگی، فروشگاهی با تمام لوازم و وسایل مورد نیاز حیوانات خانگی دارد تا همه نیازهای مشتریان را تامین کند. این مجموعه با داشتن کادر مجرب و متخصصین دامپزشکی خدمات با کیفیت و تخصصی را در محیطی کاملا بهداشتی به مشتریان ارئه می کنند.  مجموعه مای پت از 9 صبح الی 11 شب در تمامی قسمت ها مانند آتلیه، آرایشگاه، کافی شاپ و بخش پزشکی آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان است. ضمنا این مجموعه با فراهم کردن امکاناتی، برای ساعاتی پذیرای حیوان خانگی شما در مهد کودک  مای پت می باشد.

از اولین روزی که سرپرستی یک حیوان خانگی را بر عهده می گیریم، می بایست سلامت و امنیت او را که شامل همه ابعاد است بر عهده بگیریم. سلامت دهان و دندان به جهت اینکه ورودی بدن حیوان است از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا ممکن است عمل خوردن را در حیوان ضعیف و قوای بدن را کاهش دهد. بنابراین دارندگان حیوان خانگی خصوصا سگ که بیماری های دندان در آنها شایع تر است، با مراقبت، توجه و رسیدگی به دندان حیوان ازعواقب جدی پیشگیری و سلامت آنها را تضمین می کنند. مسواک زدن دندان سگ و گربه اولین قدمی است که می توان از بیماری های دهان و دندان پیشگیری و درنهایت از جرم گیری بی نیاز شد. 

جرمگیری دندان سگ و گربه

رعایت بهداشت دندان ها و مسواک زدن روزانه مناسب ترین راه جهت از بین رفتن باکتری و پلاک دندانی است. مسواک زدن باید به محض دندان دار شدن توله ها انجام گیرد زیرا با عادت کردن به این عمل در سنین بالا به راحتی می توان دندان های حیوان را مسواک زد. دندان های شکسته، دندان های شل، بوی بد دهان، درد دهان و خونریزی، روانه شدن بزاق دهان، عدم خوردن و نوشیدن، نشانه بیماری های دندان در سگ و گربه است که صاحبان این حیوانات با دیدن هر کدام از این علائم با مراجعه به دامپزشکی از آسیب های بعدی پیشگیری می کنند. با بررسی ماهیانه دندان های حیوان و دیدن مواد زرد یا قهوه ای رنگ به دامپزشک مراجعه و از التهاب لثه و بیماری های بافت اطراف دندان پیشگیری کنید، زیرا در صورت دچار شدن به این نوع بیماری ها درمان بسیار سخت می شود.

تمیز کردن دندان های سگ و گربه به صورت طبیعی

رژیم غذایی سالم و طبیعی

بهترین خوراکی ها مواد طبیعی برای حیوان است که برای سلامت دندان ها نیز مفید است. همچنین علاوه بر مواد طبیعی، غذاهای خشک سگ و گربه با داشتن مواد غذایی کامل علاوه بر تامین سلامت بدن حیوان به نگهداری و مراقبت از دندان ها نیز کمک می کند.

اسپری دندان سگ و  گربه

با استفاده از اسپری های دندانی می توان به کاهش و جلوگیری از تجمع باکتری و پلاک دندانی کمک کرد. این اسپری ها همچنین باکتری هایی که موجب بوی بد تنفس سگ می شود را از بین می برند. 

اسباب بازی های جویدنی

برای تمیز شدن دندان های سگ، اسباب بازی های زیادی وجود دارند که برای تشویق سگ به جویدن طراحی شده اند. این نوع اسباب بازی ها با طرح ها و بافت های مختلف، پلاک های روی دندان سگ را می خراشند و باعث لذت بردن سگ از غریزه او به جویدن می شود. 

استخوان خام

استخوان های مصنوعی و طبیعی، قلم گوسفند و گوساله را به صورت خام برای تمیز شدن دندان ها استفاده کنید. مصرف این نوع از مواد غذایی در جلوگیری از بروز رسوب یا جرم دندانی تاثیر بسزایی دارد. برخلاف باورعموم استخوان های کوچک جدا شده از گوشت گوسفند وگاو یا استخوان مرغ و بوقلمون برای سگ خطرناک است. 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا