بهداشت و درمان

معرفی خدمات دندانپزشک تخصصی کودکان و بانوان دکتر ندا تفضلی

دندانپزشک کودک

بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در زندگی انسانها ایفا می کند و حتی در نگرش افراد در شما تاثیرگذار است.

بهداشت دهان و دندان نقش مهمی در زندگی انسانها ایفا می کند و حتی در نگرش افراد در شما تاثیرگذار است. در وهله اول لبخند و بعد بوی دهان است که در معاشرت ها بیشتر دیده و احساس می شود. بنابراین اهمیت سلامت دهان و دندان کودکان و بزرگسالان که ابتدا در گرو مسواک زدن است و در قدم های بعد چکاپ های دوره ای، آموزش بهداشت دهان و دندان از مهمترین کارهایی است که باید به کودکان آموخت. به همین منظور می توانید از خدمات ارزنده دندانپزشک کودکان دکتر ندا تفضلی بهره برده و سلامت دندان های خود را تضمین کنید.

همچنان برخی از خانواده ها اهمیتی به دندان شیری نمی دهند و تاثیر آن را در دندان دائم کوچک می شمارند، اما اهمیت و دلایلی که در حفظ دندان شیری است، به کودک کمک می کند تا غذاها را به درستی بجود، در تلکم آسان و واضح به کودک کمک می کند، فضا را برای بیرون زدن دندانهای دائمی حفظ می کند و از نازیبا شدن لبخند و بروز مشکلات فک و دندان در آینده جلوگیری می کند. در کل نکشیدن دندان شیری، مراقبت و شستشوی صحیح موجب نظم در دندان های دائمی کودکان می شود. دکتر ندا تفضلی، دندانپزشک کودکان و بانوان در درمان انواع پوسیدگی و بیماری های مربوط به دندان از بهترین ها در این رشته است که با تجهیزات روز دنیا سلامتی را به شما هدیه می کند.

از خدمات دکتر دندانپزشک ندا تفضلی به مواردی چون درمان پوسیدگی، جرم گیری، لمینیت دندان، کامپوزیت دندان، درمان ریشه، روکش دندان و … می توان، اشاره کرد، اما برخی از موارد از اهمیت دوچندان برخوردار است که در زیر به شرح آنها می پردازیم. 

ضرورت جایگزینی دندانهای از دست رفته

وقتی که به هر دلیلی یک یا چند دندان بیمار از دست رفت، لازم است که در اولین فرصت نسبت به جایگزینی دندان از دست رفته اقدام شود. از مهمترین عوارضی که ممکن است عدم جایگزینی داشته باشد می توان به دندان فك مقابل رویش بیش از اندازه پیدا می کند بطوریکه بعد از مدتی فضای لازم برای جایگزینی دندان از بین می رود، دندان هاى کناری به سمت فضای بی دندانی حرکت کرده و باعث کمتر شدن فضا می شود، نحوه تماس دندانهای دو‌فک در حالت بسته شدن فک بهم می خورد و ممکن است باعث وارد شدن نیروی اضافی به بافتهای نگهدارنده دندان مقابل شود، وقتى دندان زيادتر از حد رويش پيدا كند قسمتى از ريشه عريان ميشود و دندان حساس می شود. در صورتیکه دندان هاى از دست رفته جايگزين نشوند و دندان هاى كنارى و مقابل به سمت فضاى خالى حرکت کنند، برای جایگزینی دندان ها نیاز به بازگرداندن فضا با درمان هاى طولانی مدت و پرهزینه (مانند ارتودنسى) مى باشد.

درمان دندان های شکسته

ونیرها پوششی برای نواقص دندان هستند. از ونیرها به دلیل زیبایی و طبیعی بودن آنها استفاده می شود. ونیر به دندان های جلو چسبانده می شود و ظاهر دندان را تغییر می دهد. در صورت مراقبت صحیح ونیر تا 30 سال نیز دوام می آورد. امروزه علوم پزشکی و دنداپزشکی به سرعت در حال پیشرفت و به روز رسانی است و دندانپزشک های توانا با استفاده از دانش و تجهیزات مدرن خود را به روز می کنند و از روش ها و ابزار نوین برای هرچه طبیعی تر بودن و زیباتر کردن لبخند مراجعه کنندگان استفاده می کنند.

رژیم غذایی و اثر آن بر دندان ها

با عدم دریافت مقدار کافی در هر روز، دندان ها و استخوان ها در معرض خطر قرار می گیرند که موجب افزایش پوسیدگی دندان شود. از آنجایی که 99 در صد ذخایر کلسیم بدن در استخوان ها و دندان ها قرار دارد، این مناطق از بدن رنج خواهند برد و علاوه بر پوسیدگی در خود دندان، احتمال بیماری در لثه ها و استخوان فک که موجب تضعیف و لق شدن دندان ها شود نیز و جود دارد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا