بهداشت و درمان

کاشت مو با بالاترین تراکم در درمانگاه دامون

کاشت مو با بالاترین تراکم

برای اینکه متوجه شوید آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر باید به درمانگاه پوست و مو دامون مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشاوره کنید تا فولیکول های مویتان را بررسی نماید.

ریزش مو مشکلی فراگیر است که باعث کاهش اعتماد به نفس و افزایش استرس در افراد می شود. راه های متنوعی از جمله انواع روش های خانگی، قرص ها، محلول های طبیعی و شیمیایی و شامپوهای متنوع وجود دارد و هر یک از این روش ها تا حدی ریزش مو را کنترل می کند. برای کنترل دائمی ریزش مو و جلوگیری از ریزش، کاشت مو راه مناسبی است. برای اینکه متوجه شوید آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر باید به درمانگاه پوست و مو دامون مراجعه کرده و با پزشک متخصص مشاوره کنید تا فولیکول های مویتان را بررسی نماید.

با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های متنوعی برای کاشت مو ابداع شده است که هریک از آن ها مزایا و معایبی دارد. روش هایی که در کلینیک تخصصی پوست و مو دامون انجام می شود، عبارتند از: 
•    کاشت مو به روش FUT
•    کاشت مو به روش FIT
•    کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش FUT

این روش، به کاشت مو به روش جراحی نیز معروف است. در کاشت مو به روش FUT پوست پست سر و بالای گوش را جدا می کنند تا فولیکول های آن نواحی را جدا کنند. جدا کردن فولیکول ها بسیار حساس است و باید کاملا با دقت انجام شود زیرا فولیکول های سالم را در نواحی که نیاز به کاشت دارد، می کارند. 
پوست پشت سر با اندکی کشش به هم رسانده شده و بخیه می گردد. لازم بذکر است دوازده روز بعد از عمل پیوند، بخیه های پشت سر برداشته می شود.
یکی از مزایای کاشت موی طبیعی به روش FUT  این است که میزان آسیب به ریشه های مو به دلیل استفاده از میکروسکوپ ناچیز بوده و بیش از ۹۰ درصد موهای برداشت شده به صورت سالم پیوند زده می شود. همین نکته باعث برتری این روش در افرادی که میزان بانک محدودی دارند نسبت به روش  FIT می گردد.
در این روش موهای ناحیه پشت سر و کنار سر آسیب ندیده و بقیه پوست جهت برداشت در مراحل آتی سالم باقی می ماند. از دیگر مزایای روش FUT می توان به سرعت عمل کاشت و در نتیجه کاهش زمان لازم جهت انجام کاشت اشاره نمود.
در این روش نیاز به کوتاه کردن موهای پشت سر نمی باشد و امکان کاشت با موهای بلند نیز وجود دارد. ولی درمانگاه تخصصی پوست و مو دامون به دلیل جلوگیری از خطر عفونت و حفظ شرایط استریل هنگام کار توصیه می نماید حتماً موها تراشیده شوند.

کاشت مو به روش FIT

یکی دیگر از روش های کاشت مو که در درمانگاه پوست و مو دامون انجام می شود. کاشت مو به روش  FIT یا FUE است. در این روش برداشت و کاشت فولیکول های مو (پیاز مو) واحدی و دانه دانه انجام می شود. در روش FIT می‌توان موهای نازک‌تر را برداشت کرد که برای طبیعی‌سازی کاشت مو کاربرد دارند.
از مزیت های کاشت مو به روش  FITمی توان به غیرتهاجمی بودن آن اشاره کرد. این روش بدون درد و خونریزی انجام می شود. اگر پوستتان انعطاف پذیری کمی دارد، پزشک متخصص درمانگاه پوست و مو دامون این روش را برای شما انتخاب می کند. 
از معایب کاشت مو به روش FIT زمان بر بودن آن است، چرا که کاشت مو باید در چند جلسه انجام شود. جدا کردن فولیکول ها کار دشواری است و در این روش استخراج فولیکول سالم نسبت به روش FUT کمتر است. 
از آنجایی که این روش بدون هیچگونه جراحی انجام می شود، هزینه آن نسبت به سایر روش ها بیشتر است. بهتر است بدانید از هفته ی سوم تا ششم، 80% موهای کاشت شده شروع به ریزش می کنند، این امر طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو ترکیبی به روشی گفته می شود که به طور همزمان از روش های FUT و FIT استفاده می‌شود. این روش برای کسانی که بانک موی قوی دارند و می‌خواهند به تراکم بالا برسند، مناسب است. در روش ترکیبی اکثر فولیکول‌ها به کمک روش FUT برداشت می‌شود و از روش FIT برای بهبود نتایج و افزایش تراکم استفاده می‌شود. به همین دلیل به بخیه داشته و موجب بروز خونریزی خواهد شد. 
در کاشت مو ترکیبی تعداد فولیکول های سالم بیشتره بوده و کیفیت گراف ها نسبت به سایر روش ها بیشتر است. شما می توانید طی یک جلسه کاشت مو به روش ترکیبی در کلینیک پوست و مو دامون به تراکم بالا مو دست یابید. 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا