بهداشت و درمان

راهنمای خرید سمعک به کمک متخصصین سمعک برتر

راهنمای خرید سممعک

چون اندازه گوش کودکان تا هشت سالگی متغیر است، سمعک های پشت گوشی برایشان تجویز می شود.از طرفی تعویض قالب سمعک های پشت گوشی نسبت به داخل گوشی راحت تر است.

مشاهده علائم کم شنوایی

افرادی که دچار کم شنوایی می شوند در درک گفتار مشکل دارند. صدا ها را می شنوند اما تشخیص کلمات برای آن ها دشوار است. از دیگران می خواهند گفته های خود را تکرار کنند. در محیط هایی مانند رستوران که صدا های زمینه ای زیادی دارند، مشکلات شان بیشتر می شود. در گوش خود صدای وز وز یا سوت احساس می کنند و در شنیدن صدای تلویزیون و رادیو مشکل دارند.

انتخاب متخصص

متخصصان شنوایی زیادی وجود دارند اما  شما باید با تحقیق و پرس و جو از دیگران، متخصصی را برای مراجعه برگزینید که از نظر علمی و تجربی صلاحیت درمان شما را داشته باشد. در انتخاب متخصص توجه داشته باشید که هزینه ی مراجعه برای شما محدودیت ایجاد نکند. گول قیمت های پایین را نخورید. حتما با تحقیق و مطالعه مقالات مربوط به سمعک گوش را بررسی کنید تا از خطا های احتمالی بپرهیزید.

تأیید کم شنوایی

بعد از انتخاب متخصص مورد تأیید، نوبت به تأیید افت شنوایی می رسد. متخصص در صورت وجود اختلال کم شنوایی، میزان کم شنوایی را برای بیمار مشخص می کند. تست های جامع زیادی وجود دارند برای اینکه متوجه کم شنوایی شما بشوند. این تست ها شما را در تشخیص نوع دقیق کم شنوایی کمک می کند.

انتخاب سمعک

سمعک ها در دسته وسایل پزشکی قرار می گیرد و با خرید وسایل الکترونیک مانند گوشی، تبلت و… فرق دارد. بعد از معاینه و شنوایی سنجی با توجه به نوع و میزان کم شنوایی و سبک زندگی فرد کم شنوا، سمعک برای او تجویز می شود.

نکات قابل توجه هنگام انتخاب سمعک

نمای ظاهری سمعک از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما به آن توجه داشته باشید و دقت کنید با کدام مدل احساس راحتی بیشتری می کنید. سمعک مخفی مورد تأیید اکثریت است.
برای خرید سمعک مراکز زیادی وجود دارد. کلینیک ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک سمعک برتر  با توجه به سابقه ی درخشانی که در زمینه ی ارائه خدمات شنوایی سنجی و فروش انواع سمعک با کیفیت بالا دارند، از معتبر ترین مراکز فروش سمعک هستند.
از دیگر نکاتی که هنگام انتخاب سمعک باید به آن توجه کنید، تکنولوژی سمعک است. باید با توجه به انتظاراتی که از سمعک دارید، نوع سمعک خود را انتخاب کنید. باید ببینید خواستار چه نوع امکاناتی هستید. در ضمن، نظر شنوایی سنج شما با توجه به مواردی مانند شیب منحنی کم شنوایی، مقدار کم شنوایی و درصد تشخیص گفتار روی انتخاب سمعک تأثیر مستقیم دارد.
هنگامی که سمعک را از نظر ظاهری مورد بررسی قرار می دهید، بهتر است بدانید هر چه میزان کم شنوایی شما بیشتر شود، سایز سمعک  مورد نیاز تان بیشتر می شود. اگر سمعک های مورد نظرتان ظریف است، در نظر داشته باشید که استفاده از سمعک های ظریف به مراتب سخت تر است. متخصصین شنوایی سنجی سمعک برتر تا آخرین مرحله شما را در تمامی مراحل انتخاب سمعک مناسب همراهی می کنند.

قالب گیری سمعک متناسب با گوش بیمار

شنوایی سنج، قالب گوش شما را تهیه و برای ساخت قالب نهایی به آزمایشگاه می فرستد. چون اندازه گوش کودکان تا هشت سالگی متغیر است، سمعک های پشت گوشی برایشان تجویز می شود.از طرفی تعویض قالب سمعک های پشت گوشی نسبت به داخل گوشی راحت تر است.
از مهم ترین مراحل انتخاب سمعک، اطمینان از قرارگیری درست سمعک و اطمینان حاصل کردن از اتصالات است. سمعک باید به گونه ای در گوش قرار بگیرد که فرد  با آن احساس راحتی داشته باشد و شکل آن متناسب با شکل سمعک باشد. هنگام تست سمعک گوش شما نباید صوت بکشد یا حرکت کند. هر کدام از این مواردی که به شما احساس ناراحتی القا کرد حتما با پزشک شنوا سنج خود در میان بگدارید.

تنظیم نهایی سمعک توسط شنوایی شناس

اگر از سمعک هوشمند خود راضی نیستید می توانید با مراجعه به پزشک خود، آن را به تنظیمات دلخواه خود برسانید. به خودتان فرصت دهید تا به سمعک عادت کنید. شما به مرور زمان سلامت شنوایی خود را از دست داده اید پیس به یک باره شنوایی عدی را به دست نمی آورید. ترجیحا در سه روز اول، سمعک را در روز تا سه ساعت و در محیط آرامی مانند منزل استفاده کنید. ممکن است استفاده از آن برایتان خسته کننده باشد. به مرور و به دلخواه خودتان ساعات مصرف سمعک را بیشتر کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا