بهداشت و درمان

ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر نادری

ارتودنسی دندان

با ارتودنسی علاوه بر رفع مشکلات دندان، فک هایی که مشکلات جلو آمدن یا عقب ماندن دارند نیز در صورتی که حاد نباشد و به موقع به دندانپزشک مراجعه شود، درمان می شود.

با پیشرفت تکنولوژی در تمامی رشته های پزشکی خصوصا شاخه دندانپزشکی، زیبایی و سلامت دندان ها رویا نیست. دندانپزشکی دکتر رضا نادری با دستگاه تمام دیجیتال، طراحی کامپیوتری مطابق سلیقه بیمار قبل از تراش دندان توسط دندانپزشک، خدمات ارزنده ای است که به مراجعین ارائه می شود. دیدن لبخند زیبا با دندان های سالم، ردیف و سفید در صورت افراد هم حال خود فرد و هم حال اطرافیان را بهتر می کند. در این مرکز برای رفاه حال مشتریان، ارتودنسی ثابت در اقساط 12 ماهه نیز انجام می گیرد.

از آنجایی که دهان و دندان عضوی مهم برای انسان به شمار می رود، این روزها از هر زمانی رسیدگی به آنها در بین قشرهای مختلف جامعه به لحاظ سلامت و زیبایی از هر دوره ای بیشتراهمیت پیدا کرده است. کلینیک دندانپزشکی دکتر نادری از تخصصی ترین و مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی است که تمامی خدمات دندانپزشکی درمانی و زیبایی با بهترین کیفیت و مواد اولیه مرغوب، توسط  دندانپزشک خوب و ماهر با مدرن ترین و به روزترین تجهیزات انجام می شود.

خدمات کلینیک دندانپزشکی دکتر رضا نادری

  • ایمپلنت دندان
  • بلیچینگ دندان
  • کامپوزیت دندان
  • لمینیت دندان
  • ارتودنسی دندان 

انواع ارتودنسی دندان

ارتودنسی، دندان هایی که شکل نامتعارفی دارند و مشکلات بهداشتی برای فرد ایجاد می کنند را اصلاح می کند. علاوه بر دندان فک هایی که مشکلات جلو آمدن یا عقب ماندن دارند نیز در صورتی که حاد نباشد و به موقع به دندانپزشک مراجعه شود، توسط متخصص ارتودنسی درمان پذیر است. افرادی که ارتودنسی انجام می دهند بسیار بیشتر از قبل باید مراقبت کنند و بهداشت را رعایت کنند در غیر اینصورت احتمال پوسیدگی دندان ها، مشکلات لثه ای و مشکلات گوارشی به علت خوب جویده نشدن وجود دارد. ارتودنسی مزایایی دارد که امروزه خانواده ها از کودکی فرزندان خود را برای تشخیص اینکه نیاز به ارتودنسی دارند یا خیر به دندانپزشکی می برند. ظاهر مناسب که در پی آن اعتماد به نفس بیشتردارد از مهمترین علل مراجعه برای ارتودنسی است، سلامت دهان و دندان و طول عمر دندان ها در صورتی که در طول درمان رسیدگی شده باشند هم از دیگر دلایل افرادی است که به دندانپزشکی مراجعه می کنند. درمان ارتودنسی در هر سنی انجام می شود که در کودکان معمولا از سن 12 سالگی شروع می شود، زمانی که دندان های شیری ریخته شده و دندان های دائم از لثه سر در آورده اند، امار هر چه سن بالاتر برود شانس درمان بهتر کمتر و طولانی تر می شود.

ارتودنسی ثابت دندان

هر دو حالت ثابت و متحرک از ارتودنسی بسته به نیاز بیمار به تغییر وضعیت دندان ها و فک کمک می کنند. ابزارهای مختلفی برای ارتودنسی وجود دارد که با توجه به شکل دندان، سن بیمار و خصوصیات فیزیولوژیک، متخصص ارتودنسی تعیین می کند چه نوع برای فرد مناسب است. ارتودنسی با براکت گذاری و سیم کشی معمولی بر روی دندان، ارتودنسی براکت گذاری و سیم کشی که در پشت دندان ها قرار می گیرد (لینگوال)، ارتودنسی دیمون که خود تنظیم است و نیازی به تنظیم پزشک ندارد، ارتودنسی با براکت یا سیم سرامیکی که سیم های بی رنگ است و طرفداران بسیاری دارد اما شکنندگی آنهم بیشتر است، ارتودنسی با پلاک شفاف و… است که نمونه های اصلی آن به شمارمی روند.

ارتودنسی متحرک دندان

این نوع از ارتودنسی برای دندان هایی با مشکلات کمتر و خفیف تر توصیه می شود و البته بعد از اتمام دوره ارتودنسی ثابت مدتی برای تثبیت حالت دندان ها و به عنوان نگهدارنده نیز برای برخی از بیماران تجویز می شود. البته تنها برای چند ساعت از شبانه روز استفاده می شود. بریس های هاولی، زد اسپرینگ، اینویزیلاین(بریس های نامرئی)، ریتینر نوع های مختلفی از ارتودنسی متحرک هستند. ارتودنسی متحرک معمولا عوارضی ندارد اما اگر به صورت صحیح از آنها مراقبت نشود احتمال عفونت لثه وجود دارد. 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا