بهداشت و درمان

خدمات زیبایی کلینیک دندانپزشکی تاج در جنت آباد

کلینیک دندانپزشکی در جنت آباد

کلینیک دندانپزشکی تاج با بهترین تجهیزات و امکانات دندانپزشکی بهترین خدمات را بهترین کیفیت در اختیار بیماران و مراجعه کنندگان قرار می دهد.

امروزه کلینیک های دندانپزشکی علاوه بر خدمات درمانی، خدمات زیبایی متنوعی را ارائه می دهند. زیبایی دندان موجب افزایش زیبایی صورت و افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود. خدمات زیبایی دندان که در کلینیک تاج ارائه می شود، دندان های ناهماهنگ را صاف و دندان هایی که رنگشان تغییر کرده است را سفید می کند. خدمات زیبایی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط مراجعه کننده و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته می شود، توسط دندانپزشک انتخاب می شود. کلینیک دندانپزشکی تاج با بهترین تجهیزات و امکانات دندانپزشکی بهترین خدمات را بهترین کیفیت در اختیار بیماران و مراجعه کنندگان قرار می دهد. 

طرح لبخند

به زیباتر شدن لبخند در اصطلاح دندانپزشکی اصلاح طرح لبخند می‌گویند. گاهی به دلایل مختلفی چون سایز نامناسب، به هم ریختگی و رنگ نامتناسب دندان‌ها، لبخندتان ظاهر زیبایی ندارد. برای اینکه بتوانید یک طراحی لبخند موفق داشته باشید شرط اول داشتن دندان‌هایی سالم و شرط دوم معاینه دقیق دندان‌ها توسط دندانپزشک است. اصلاح طرح لبخند جنبه درمانی نداشته بلکه یک روش زیبایی است. برای پیاده سازی طرح لبخند راه های متفاوتی وجود دارد که باتوجه به نوع دندان ها و معاینه ای که دندانپزشک های زیبایی کلینیک دندانپزشکی تاج انجام می دهند، انتخاب می شود. این روش ها عبارتند از:

  • سفید کردن دندان یا بلچینگ
  • باندینگ دندان یا ونیر کامپوزیت
  • لمینت دندان یا ونیر پرسلین

کامپوزیت

کامپوزیت ماده ای ترکیبی از جنس پلاستیک و شیشه است. کامپوزیت دندان یکی از انواع خدمات زیبایی است که به بهترین نحو در کلینیک دندانپزشکی تاج ارائه می شود. کامپوزیت از روش های درمانی بدون عوارض برای زیبایی لبخند و راهی برای درمان دندان‌های پوسیده، شکسته، ترک خورده یا سیاه شده است.
که علاوه بر ترمیم دندان های پوسیده برای بهتر کردن ظاهر لبخند و تغییر رنگ یا به نوعی مرتب کردن ظاهر آن ها نیز استفاده می شود. در این روش ممکن است دندان به گرما و سرما حساس شود که با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود. 

انواع کامپوزیت

کامپوزیت انواع مختلفی دارد که نوع های مناسب آن برای هر فرد به نیاز های او و فاکتورهایی که برای شخص مهم باشد متفاوت است.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر مواد سفید رنگ رزینی است که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود، دندانپزشک زیبایی با استفاده از برندهای مختلف رزین کامپوزیت را شبیه دندان های طبیعی روی دندان فرد شکل می دهد. ونیر کامپوزیت از رزین پرکننده همرنگ دندان که به دندان متصل می شود ساخته می شود که به نام ونیرهای یک روزه، ونیر های رزینی و ونیر مستقیم شناخته می شود. با نصب کامپوزیت می توان رنگ دندان، شکل دندان، ترک خوردگی دندان و پریدگی دندان ها را تغییر داد و مشکلات و نواقص را برطرف کرد. 

کامپوزیت رزین

نوعی از پرکننده های دندانی با مواد معدنی و مونومرها می باشند که با استفاده از نور آبی برای ترمیم و اصلاح دندان های پوسیده استفاده می شود. این نوع از درمان در یک جلسه انجام می شود و هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد. افزایش استحکام دندان، داشتن قابلیت اصلاح، عدم داشتن جیوه، همرنگ بودن با دندان ها و حفظ دندان نسبت به تغییرات دمای غذا از مزیت های این روش است.

لمینیت 

لمینیت روشی برای زیباتر شدن لبخند و سفید شدن دندان ها است. مینای روی سطح دندان تراشیده می‌شود و مواد لمینیت روی آن گذاشته می‌شود و در نهایت ظاهر، شکل، اندازه یا طول و رنگ دندان تغییر می‌کند. لمینیت دائمی نیست اما عمر آن از کامپوزیت و بلیچینگ بیشتر است. قبل از لمینیت دندان های شما باید توسط دندانپزشک های کلینیک تاج معاینه شود و اگر ساختار دندان و لثه سالم بود، می توانید لمینیت را انجام دهید. به کمک لمینت بسیاری از مشکلات زیبایی دندان، همچون لب‌پریدگی، فاصله بین دندان‌ها، دندان‌های بد رنگ و دارای ظاهر نامناسب برطرف می‌شود و دندان‌ها از ظاهری زیبا و درخشان برخوردار خواهند شد.

ایمپلنت

ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. هر واحد آن شامل چندین بخش می شود که در مجموع نه تنها ظاهری شبیه به دندان طبیعی ما دارد بلکه تمامی عملکردهای دندانی را نیز به خوبی دندان های واقعی انجام می دهد. ایمپلنت‌ها قطعات فلزی هستند که مهم ترین بخش آن یعنی پایه یا فیکسچر به داخل استخوان فک کاشته می شود و نقش ریشه دندان ما را ایفا می کند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا