بهداشت و درمان

دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی ساره

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی علاوه بر علم یک هنر است. امروزه دندانپزشکی زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارائه می نماید، روکش، بلیچینگ، کامپوزیت، لمینیت و ایمپلنت دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات دندانپزشک زیبایی است.

دندانپزشکی زیبایی علاوه بر علم یک هنر است. امروزه دندانپزشکی زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارائه می نماید، روکش، بلیچینگ، کامپوزیت، لمینیت و ایمپلنت دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات دندانپزشک زیبایی است. با استفاده از خدمات زیبایی دندان می توان مشکلات ظاهری دندان ها را رفع و از یک چهره جذاب و دلنشین لذت برد. 

برای زیباتر شدن دندان ها حفظ سلامت و طول عمر و عملکرد آنها بسیار اهمیت دارد. کلینیک دندانپزشکی ساره با تکنولوژی و تجهیزات دندانپزشکی روز دنیا دندان های بد رنگ، تراشیده شده، شکسته و فاصله دار شما را ترمیم و لبخند بهتری را به مراجعین هدیه می کند. این مرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی ویژه شرایط کرونا ، کلیه خدمات دندانپزشکی را برای مراجع بزرگسال و اطفال با 10% تخفیف کلیه خدمات، 500 هزار تومان تخفیف ویژه پکیج بلیچینگ، کامپوزیت ونیر و ارتودنسی ارائه می دهد. هدف نهایی از انجام اعمال دندانپزشکی زیبایی تغییر مثبت در دندان و لبخند است که در کلینیک دندانپزشکی ساره به نتیجه دلخواه می رسید.

 رسیدن به سفیدی نسبتا مطلوب با روش های مختلف در دندانپزشکی زیبایی امکانپذیر است که به اختصار در زیر به چند روش می پردازیم:

بلیچینگ دندان

این ورش از سفید کردن دندان از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های بهبود لبخند است. بلیچینگ همان استفاده از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای روشن تر کردن دندان است که در صورت مرتب و منظم بودن دندان، زیبایی چند برابر می شود. 
با بلیچینگ رنگ نا مناسب دندان ها که بر اثر عادات بد غذایی و یا عدم رعایت بهداشت فردی و حتی سیگار کشیدن به وجود آمده است، برطرف می شود. اما میزان سفیدی دندان بعد از بلیچینگ به مراقبت های بعد از انجام آن و بهداشت دهان و دندان افراد بستگی دارد. همچنین مصرف غذا و نوشیدنی ها در مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان تاثیرگذار است. نکته دیگر که در مورد بلیچینگ باید مورد توجه قرار گیرد ، جنس دندان و بزاق دهان است که در هر فردی متفاوت است. 

لمینیت دندان

لمینیت دندان پوسته نازکی از جنس سرامیکی است که برای بازسازی ظاهر طبیعی دندان ها استفاده می شود و همچنین دارای قدرت و انعطاف پذیری با مینای دندان طبیعی است.
هر کدام از روش های درمان زیبایی با توجه به شرایط دهان، دندان و بر اساس نیاز زیبایى به بیماران پیشنهاد مى شود. یکى از مهمترین روشهاى درمانى دندانپزشکى زیبایى برای اصلاح طرح لبخند و ایجاد لبخندى دلنشین روش لمینت دندان است.
لمینیت را می توان از چینی یا مواد کامپوزیت ساخت ، روکش های چینی در برابر لکه ها از لمینتهای کامپوزیتی مقاوم تر هستند و ویژگیهای بازتاب نورِ دندان های طبیعی را دارند.

ونیر کامپوزیت

به سیستم لمینت کامپوزیتی، ونیر کامپوزیت هم گفته می شود. در این روش پوسته ها بصورت لایه لایه توسط دندانپزشک و با ماده خمیری کامپوزیت بطور مستقیم روی دندان های بیمار ساخته و چسبانده می شود.
امروزه با معرفی کامپوزیت های نانو و با توجه به پیشرفت های زیادی که در جنس این کامپوزیت حاصل شده ونیرهایی که با آنها ساخته می شوند از نظر دوام و استحکام و عدم رنگ پذیری بسیار ارتقا پیدا کرده اند، از ویژگی های دیگر این سیستم حداقل دستکاری و تراش است تا دندان ها کمترین آسیب را ببینند.
کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است و از مزایای ونیر کامپوزیت آن است که درصورت شکست و یا ترک  قابلیت ترمیم دارد ولی لمینت های سرامیکی قابل ترمیم نیستند و می بایست تعویض شوند. این روش زیبایی درمان بطور کامل در مطب انجام مى شود و نیاز به قالبگیرى و لابراتوار ندارد.
لایه کامپوزیتی که روى دندان قرار مى گیرد، بسیار نازک و ظریف است و لزومی نیست براى جبران ضخامت آن، سطح بیرونى دندان تراشیده شود.

ارتودنسی دندان

در صورت قرارنگرفتن دندان ها در جای درست، علاوه بر نازیبایی در دهان و صورت گاهی منجر به ایجاد مشکلاتی در عمل جویدن و همچنین اختلالاتی در خواب می شود که متخصص ارتودنسی با درمان و کنترل شکل و رشد فک از ادامه این معضلات پیشگیری می کند. یکی از روش های معمول برای ردیف کردن دندان ها و حل مشکلات مربوط به فک و استخوان فک می باشد که دندان هایی صاف و زیبا با هدف بهبود چهره فرد انجام می گیرد. ارتودنسی به دو روش متحرک و ثابت انجام می گیرد که با ابزارهای مختلفی چون سیم، بند، بریس، براکت انجام می شود و در طول درمان به تدریج دندان ها حرکت کرده و در موقعیت صحیح قرار می گیرند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا