بهداشت و درمان

خدمات دندانپزشکی زیبایی در کلینیک دندانپزشکی مهسیما

کلینیک دندانپزشکی تهران

بد رنگی و زردی دندان ها به دلایل مختلف ایجاد می شود که منشا آن سیگار، خوراکی ها، داروها، بیماری و ترشح بزاق دهان می تواند باشد.

بد رنگی و زردی دندان ها به دلایل مختلف ایجاد می شود که منشا آن سیگار، خوراکی ها، داروها، بیماری و ترشح بزاق دهان می تواند باشد. رسیدن به سفیدی نسبتا مطلوب با روش های مختلف امکانپذیر است که به اختصار در زیر به چند روش می پردازیم:
کلینیک دندانپزشکی مهسیما ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی است که خدماتی چون کامپوزیت، ونیر و… را با 15 درصد تخفیف و پکیج بلیچینگ را با 500 هزار تومان تخفیف ویژه به مراجعه کنندگان ارائه می کند. این مرکز با استفاده از تجهیزات مدرن و روش های موثر زیبایی دندان به افزایش زیبایی لبخند، روشن کردن دندان ها و افزایش اعتماد به نفس می گردد و سبب ایجاد یک تجربه لذت بخش از دندانپزشکی در فرد می شود. دندان ها عضو مهمی از بدن هستند که باید در انتخاب دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی زیبایی با شناخت و نظر دیگران از مهارت و تجریه این مراکز، بهترین گزینه را انتخاب کرد تا از کار خوب و حرفه ای به لحاظ زیبایی و دوام بهره مند شد. 

بلیچینگ دندان

بلیچینگ در واقع سفید کردن دندان با مواد مخصوص اکسید کننده است، این مواد به بافت دندان که شامل مینا و عاج است نفوذ می کند و رنگ دانه ها را اکسیده می کند و نهایتا در این پروسه دندان ها به میزان چشمگیری روشن و سفید می شود. اگر در فرم شکل دندان هایتان مشکلی حادی ندارید و تنها به علت عادات غذایی بد یا رعایت نکردن بهداشت و سیگار کشیدن رنگ دندان هایتان زرد و بد رنگ شده می توانید از این روش استفاده کنید. در این روش یکبار سفید کردن دندان کافی نیست و درصورت زرد و بدرنگ شدن دندان ها، به تشخیص دندانپزشک می توان هرچند وقت مجددا بلیچینگ را انجام داد. میزان تخصص و تجربه دندانپزشک در میزان سفید شدن دندان ها تاثیر فراوانی دارد. 

کامپوزیت دندان

کامپوزیت ماده ای ترکیبی از جنس پلاستیک و شیشه است که علاوه بر ترمیم دندان های پوسیده برای بهتر کردن ظاهر لبخند و تغییر رنگ یا به نوعی مرتب کردن ظاهر آنها نیز استفاده می شود. در این روش ممکن است دندان به گرما و سرما حساس شود که با گذشت زمان این مشکل برطرف می شود. نوع های مناسب کامپوزیت برای هر فرد به نیاز های او و فاکتورهایی که برای شخص مهم باشد متفاوت است. 

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر مواد سفید رنگ رزینی است که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود، دندانپزشک زیبایی با استفاده از برندهای مختلف رزین کامپوزیت را شبیه دندان های طبیعی روی دندان فرد شکل می دهد. ونیر کامپوزیت از رزین پرکننده همرنگ دندان که به دندان متصل می شود ساخته می شود که به نام ونیرهای یک روزه، ونیر های رزینی و ونیر مستقیم شناخته می شود. با نصب کامپوزیت می توان رنگ دندان، شکل دندان، ترک خوردگی دندان و پریدگی دندان ها را تغییر داد و مشکلات و نواقص را برطرف کرد. جنس این نوع کامپوزیت که از ماده آی پی اس (IPS) یا نانو سرامیک به جای ذرات معمولی مانند سیلیس از ذرات نانو سرامیک استفاده می شود، درخشندگی بیشتری دارد و قیمت آنها نیز از کامپوزیت های معمولی بالاتر است اما به لحاظ دوام و طول عمر تفاوت چندانی با کامپوزیت معمولی ندارند. 

کامپوزیت رزین

نوعی از پرکننده های دندانی با مواد معدنی و مونومرها می باشند که با استفاده از نور آبی برای ترمیم و اصلاح دندان های پوسیده استفاده می شود. این روش ایمن مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و اکثر دندانپزشکان از رزین کامپوزیت استفاده می کنند. این نوع از درمان در یک جلسه انجام می شود و هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد. افزایش استحکام دندان، داشتن قابلیت اصلاح، عدم داشتن جیوه، همرنگ بودن با دندان ها و حفظ دندان نسبت به تغییرات دمای غذا (گرمی یا سردی) از مواردی که به نیکی از این روش یاد شده است.

انواع رزین کامپوزیت ها

  • خمیری
  • تقریبا مایع
  • یونیت دوز

رنگ کامپوزیت

کامپوزیت ها محصولات دست سازی هستند و با توجه به نظر مراجعه کننده می تواند رنگ، شکل و ظاهر متفاوت داشته باشد. اما اصولا دندانپزشک با توجه به تجربه ای که در این حوزه دارد و بررسی همه جوانب رنگ و نوع کامپوزیت را برای فرد انتخاب می کند تا بلحاظ ظاهری و زیبایی هماهنگی بهتری با دیگر دندان ها داشته باشد. 

مراقبت های بعد از کامپوزیت

پس از انجام کامپوزیت دندان نیازی به مراجعه مرتب و منظم به دندانپزشکی زیبایی نیست و در صورت نگرانی در خصوص مراقبت از دندان های کامپوزیت شده و جلوگیری از لکه دار شدن آنها کافی است از خوردن و جویدن غذاهای سفت و سخت اجتناب کنید تا فشاری به کامپوزیت وارد نشود و آسیبی نبیند، ضمنا پس از خوردن نوشیدنی و غذاهای رنگ دار دندان ها را شستشو دهید تا مدت طولانی تر از مراجعه به دندانپزشک جلوگیری شود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا