بهداشت و درمان

کامپوزیت و ایمپلنت حرفه ای در کلینیک دندانپزشکی لاویه

کلینیک دندانپزشکی معتبر

کلینیک دندانپزشکی لاویه با بهترین امکانات و تجهیزات خدمات درمانی و زیبایی مربوط به دندان را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی کرونا به مشتریان ارائه می دهد.

کلینیک دندانپزشکی لاویه با انجام خدمات درمانی و خدمات زیبایی مربوط به دندان خدمات ارزنده ای به مشتریان ارائه می دهند. این مرکز علاوه بر رسیدگی به بهداشت دهان و دندان مراجعین، با بهترین امکانات و تجهیزات دندان پزشکی به بهبود در زیباتر شدن لبخند و دندان ها کمک می کند. رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی خصوصا در شرایط کنونی کرونا از مهمترین اولویت های این مرکز است. تمامی خدمات دندانپزشکی اعم از کلیه جراحی های دهان و دندان، لمینیت، ونیر کامپوزیت، بلیچینگ، ایمپلنت ، ارتودنسی، پروتز، عصب کشی و ترمیم در دندانپزشکی لاویه با حضور کادر مجرب، جراح و متخصص بیماری های دهان و دندان انجام می شود. کلینیک دندانپزشکی لاویه با یک دهه فعالیت در زمینه دندانپزشکی یکی از بهترین ها در این حوزه است.

دندان ها بر اثر تغذیه نا مناسب، رعایت نکردن بهداشت و استفاده از موادی که موجب تغییر رنگ در دندان می شود، در معرض پوسیدگی و بدرنگی قرار می گیرند. در صورتی که خیلی زود به داد آنها برسیم از پوسیدگی بیشتر و خرابی ریشه جلوگیری می شود و با هزینه کمتری ترمیم و بهبود می یابد اما در صورت درگیر شدن ریشه دندان علاوه بر هزینه های سنگین دندانپزشکی، احتمال از دست دادن دندان و تبعات آن وجود دارد. علاوه بر موارد درمانی، مواردی چون مصرف سیگار و عدم رعایت بهداشت به زیبایی ظاهر دندان ها آسیب می زند که در درازمدت بروز و ظهور می کند. اما با تکنولوژی امروز در دنیا امکان رفع تمامی نقایص دنداندپزشکی و حتی جایگزین کردن دندان از دست داده امکانپذیر است و البته هزینه های زیاد و تحمل درد را به همراه دارد که برای تمام افراد امکان درمان وجود ندارد. 

خدمات کلینیک دندانپزشکی لاویه

در نظر داشته باشیم که قبل از توجه به زیبایی دندان ها سالم بودن آن ها از الویت بیشتری برخوردار است که مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، استفاده از دهان شویه و…. در حفظ و نگهداری از دندان تاثیر بسزایی دارد. ضمنا با مراجعه هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک می توان از تحمیل هزینه های هنگفت به خانواده پیشگیری کرد. در زیر به توضیح بیشتر در خصوص برخی از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکی می پردازیم.

  • طراحی لبخند (لمینیت، ونیر کامپوزیت)
  • بلیچینگ
  • کلیه جراحی های دهان و دندان
  • ایمپلنت
  • ارتودنسی
  • پروتز، عصب کشی، ترمیم

کامپوزیت دندان

امروزه روش های متعددی برای ترمیم و زیبایی دندان و لبخند استفاده می شود که کامپوزیت یکی از آن روش ها است. این روش ها از نظر دوام، استحکام و عدم رنگ پذیری بسیار ارتقاء پیدا کرده اند. ماده خمیری کامپوزیت توسط دندانپزشک به صورت لایه لایه و به طور مستقیم روی دندان های بیمار ساخته و چسبانده می شود. کامپوزیت در یک جلسه قابل انجام است، نیازی به قالبگیری در لابراتوار ندارد و در صورت ترک یا شکسته شدن قابلیت ترمیم نیز دارد. طول عمر کامپوزیت به عواملی چون بهداشت فردی، نوع کامپوزیت، حساسیت دندان به سردی و گرمی، عدم مصرف مواد غذایی رنگی، سفت و سخت بستگی دارد که با رعایت این مراقبت ها میزان تغییر رنگ یا شکستگی به حداقل می رسد. ضمنا قیمت ها نسبت به برند و رنگ کامپوزیت متفاوت است.

ایمپلنت دندان 

از دست دادن دندان علاوه بر ظاهر نا زیبا، تاثیر زیادی در روحیه و اعتماد به نفس فرد دارد که تکنولوژی های این روزها این نگرانی از بین می برد. ایمپلنت آخرین راه درمان و جایگزین دندان از دست رفته طبیعی می شود، در ظاهر شبیه دندان سالم و طبیعی است که عمل جویدن را هم به خوبی انجام می دهد. ایمپلنت پیچی از جنس فلز تیتانیوم و سازگار با بدن است. در این نوع درمان، فیکسچر یا پایه ایمپلنت با روش جراحی زیر لثه و در داخل استخوان جای می گیرند و سپس بعد از جوش خوردن 3 الی 4 ماهه تاج و روکش دندان روی آن پایه بازسازی می شود. ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد، اما نوع پیوند استخوان معروف ترین نوع است که بیشتر استفاده می شود.

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت داخل استخوان

این نوع معروفترین نوع ایمپلنت است که در داخل استخوان قرار می گیرد.

ایمپلنت ساب پریوستیال

این نوع در موارد تحلیل شدید استخوان فک پایین، به صورتی که سازه روی فک پایین و زیر لثه قرار می گیرد، استفاده می شود.

ایمپلنت زایگوماتیک 

این نوع در موارد تحلیل استخوان های شدید فک بالا، به صورتی که یک ساختار فلزی به استخوان گونه پیچ می شود، استفاده می شود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا